S paní Zuskovou, majitelkou a jednatelkou firmy EUPHRASIA s.r.o., jsme začali úzce spolupracovat koncem srpna roku 2014. Měla problém s rychlostí chodu operačního systému na pracovním notebooku. Domluvili jsem se tedy na tom, že její notebook opravíme na zkoušku. Po úpravě, vyčištění systému a odstranění prachu uvnitř notebooku byl chod mobilního zařízení znatelně rychlejší a nedocházelo k častému zapínání hlučného chlazení uvnitř notebooku. Paní Zusková byla s  prací spokojená. Bylo totiž vidět na první pohled, že její bílý notebook Sony opět vypadá k světu.

Paní Zusková vlastní tři lékárny. Svěřila nám, spokojená s odvedenou prací na notebooku, i další projekty: komplexní správu firemní výpočetní techniky, správu webových stránek www.euphrasia.cz, správu profilu „lékárny EUPHRASIA“ na Facebooku. Připravujeme pro ni grafické podklady pro reklamní a informační materiály a zajišťujeme bezproblémový chod lékárenského systému FaRMIS. Tento Farmaceutický informační systém používá k říjnu 2015 1105 provozoven a je nainstalován na 5 729 pracovních stanic, což je úctyhodné číslo – je to jednička na českém trhu.

EUPHRASIA s.r.o. má provozovny v Ořechově, Brně-Tuřanech a Bučovicích. U každé jsme nejdřív vytvořili analýzu, abychom věděli, o co přesně se máme starat a co bude potřeba vyměnit nebo upravit:

V lékárně v Ořechově se v roce 2012 instalovali  nové pracovní  stanice, které mají stále dostačující výkon a jedou výborně. Nebyla tedy nutná jejich výměna, pouze bylo nezbytné vyměnit operační systém Microsoft Windows XP za Windows 7. Navrhli jsme nové řešení, které by firmě ušetřilo peníze za chod systému a přidalo by jim další možnosti jak zefektivnit a urychlit práci všem, kteří ve firmě pracují. K tomu ještě přibyl požadavek na zvýšení bezpečnosti. Realizace probíhala při zachování chodu lékárny. Hlavní úpravy jako rozvod nové počítačové sítě či migrace dat ze serveru, při kterých nebylo možné zachovat chod provozovny, jsme provedli v době mimo pracovní dobu, o víkendu či státních svátcích.

Lékárna Brno-Tuřany prošla kompletní rekonstrukcí včetně stavebních prací v červenci 2015. Tři měsíce před prázdninami jsme se s paní Zuskovou domluvili, že uděláme výměnu hardware v celé lékárně. Původní počítače totiž byly vybaveny komponenty, které nevyhovovaly požadavkům, a tím pádem brzdily chod lékárny. Požadavky byly jasné, mohl jsme tedy přijít z řešením, které bylo vhodné. V podstatě se jednalo o instalaci nově otevřené lékárny. Po týdnu od začátku výměny informačních technologií bylo 80 % připraveno na ostrý chod (zbylých 20 % jsme ladili až po rekonstrukci a nikterak to neovlivnilo chod lékárny do rekonstrukce). Počítače jsme připravili a magistry byly nadšené z rychlosti chodu nejen samotného počítače, ale převážně z odezvy lékárenského systému FaRMIS. Aby bylo dílo dokonáno na 100 %, stačilo už jen počkat na rekonstrukci, až budou hotové stavební práce, nataženy rozvodné sítě napětí a dat a nainstalován lékárenský nábytek. Pak jsme se pustili do instalace počítačové infrastruktury nové lékárny v Tuřanech. Po dvou týdnech rekonstrukce jsme byli s předstihem hotovi a v neděli, den před „velkým“ otevřením bylo vše připraveno.

Lékárna EUPHRASIA Bučovice byla otevřena začátkem listopadu 2014. Na této provozovně jsme tedy zatím nemuseli provádět nikterak zásadní změny, jelikož je tam vše nové.

Lékárnám jsme systematizovali plánování služeb pro personál. Přivedli je na profesionální úroveň v podobě korporátních emailů včetně všech výhod, které jsou se službami Google Business spojené. Automatizovali jsme zálohování cenných dat, která jsou nyní v bezpečí. Každé tři měsíce připravujeme s jednatelkou a její manažerkou mailing s aktuálními informacemi z lékárenského prostředí a akčními produkty pro věrné zákazníky lékáren EUPHRASIA.

Pomůžeme i vaší lékárně, co říkáte?

Zanechte nám zprávu

Jestli-že máte jakékoliv otázky neváhejte nás kontaktovat.